Now Reading
Koncert do słów poetki Agnieszki Osieckiej

Koncert do słów poetki Agnieszki Osieckiej

Już w najbliższy czwartek prosto z domowej widowni mamy możliwość wysłuchać koncertu do słów poetki, dziennikarki i autorki tekstów piosenek Agnieszki Osieckiej. Będzie sentymentalnie! Będzie pięknie! Tego wieczoru wsłuchujemy się w magiczne słowa Osieckiej.

To czasy kiedy tęsknimy do siebie dalej niż na wyciągnięcie opuszka palca, usiądźcie wygodnie w swoich fotelach. Na kanapach, krzesłach i dywanach. Przy stołach i oknach. Pod kołdrami i kocami. Połóżcie się i zamknijcie oczy, aby posłuchać jak kobieta wysoko wrażliwa mówi i śpiewa o wysoko wrażliwej kobiecie. Blando o Osieckiej to podróż po trudach i iskrach młodości, miłości, dojrzewania i życia, pośród dźwięków słynnych kompozycji muzycznych stworzonych do tekstów autorstwa Agnieszki Osieckiej. Podróż wzruszająca, sentymentalna, pouczająca, trafiająca w sam środek serca. Podróż w czasach, w których zabroniono nam podróżowania.

czwartek 30 kwietnia godzina 20:30
link do transmisji: https://youtu.be/SQbT6liqu8s
bilet/cegiełkę można wpłacić: zrzutka.pl

“Tęsknie do Ciebie przez stół, przy którym siedzimy, tęsknię z fotela na fotel obok, w teatrze czy kinie, tęsknię (…), na szerokość kołdry, która okrywa nas oboje, też potrafię tęsknić do Ciebie – przez drzwi łazienki, w której się kąpiesz, i przez schody, po których idziesz do mnie, i przez naskórek mój, szczelnie przywarty do Twojego”.

See Also

Do jej słów pisali najlepsi polscy kompozytorzy – Seweryn Krajewski, Jan Ptaszyn Wróblewski, Katarzyna Gaertner, Przemysław Gintrowski, Andrzej Zieliński i wielu innych – a śpiewali m.in. Violetta Villas, Magda Umer, Edmund Fetting, Edyta Górniak, Ewa Bem, Majka Jeżowska, Skaldowie, Edyta Geppert, Stanisław Sojka, Barbara Krafftówna, Katarzyna Groniec, Urszula Sipińska, Kalina Jędrusik, Iga Cembrzyńska i Krystyna Janda.

Scroll To Top