Now Reading
Miłosna wojna stulecia – Teatr Łaźnia Nowa

Miłosna wojna stulecia – Teatr Łaźnia Nowa

Ile lat wspólnego życia potrzeba, aby zabić uczucie? Czy złamaną miłość można naprawić? Jak zranić ukochaną osobę i uchronić się przed odwetem? Już dziś wieczorem “Miłosna wojna stulecia” w reżyserii Evy Rysovej.

Eva Rysová bierze na warsztat debiutancki poemat szwedzkiej literaturoznawczyni i feministki Ebby-Witt Brattström, napisany po głośnym rozwodzie pisarki z Horace’em Engdahlem – członkiem Akademii Szwedzkiej przyznającej Nobla w dziedzinie literatury. Bohaterów opowieści jest dwoje: ona i on. Łączy ich ponadtrzydziestoletni związek, wspólnie wychowane dzieci, udane życie zawodowe i wysoka pozycja społeczna. To elita szwedzkiej kultury. Co się stanie, gdy dwoje takich wejdzie na wojenną ścieżkę, w której orężem są słowa?

Eva Rysová proponuje intymną, bolesną, ale i ironiczną wiwisekcję miłosnego związku w fazie rozpadu. Pojedynek na uszczypliwości, rywalizacja o rację, akrobatyka uczuć. Balansowanie na granicy miłości i nienawiści. W tle problem przemocy wobec kobiet i wołanie o równouprawnienie. Kto wygra tę wojnę płci?

To kolejna po „Wielorybie The Globe” kameralna realizacja reżyserki dla Teatru Łaźnia Nowa. W rolach głównych zobaczymy fenomenalny duet, a prywatnie aktorskie małżeństwo: Dominikę Bednarczyk i Radosława Krzyżowskiego.

Spektakl: wtorek, 5.05., o godz. 20:00 youtube.com/LazniaNowa

See Also

Reżyseria, adaptacja, dramaturgia: Eva Rysová
Scenografia i kostiumy: Justyna Elminowska
Choreografia: Cezary Tomaszewski
Muzyka: Antonis Skolias
Obsada: Dominika Bednarczyk, Radosław Krzyżowski
Inspicjent: Aneta Skrzyszowska
Na podstawie poematu Ebby Witt-Brattström w tłumaczeniu Justyny Czechowskiej

info: www.facebook.com/events

Scroll To Top