Now Reading
Paryska Opera Narodowa – Najsłynniejsze spektakle za darmo

Paryska Opera Narodowa – Najsłynniejsze spektakle za darmo

Paryska Opera Narodowa udostępniła za darmo najsłynniejsze spektakle. Bez wychodzenia z domu możemy poczuć klimat paryskiej kultury. Na stronie instytucji odnajdziemy najsłynniejsze spektakle takie jak Kopciuszek, Opowieści Hoffmanna oraz symfonie w wykonaniu Orkiestry Paryskiej Opery Narodowej.

Dodatkowo dostępne są wybrane fragmenty spektakli oraz materiały poświęcone słynnym twórcom i ich dziełom oraz nagrania zza kulis. Spektakle będzie można oglądać za darmo do maja, a dostępny repertuar systematycznie się zmienia.

Opowieści Hoffmanna (fr. Les Contes d’Hoffmann) – Opera
Opera z muzyką Jacques’a Offenbacha, do libretta Jules’a Barbiera i Michela Carrégo opartego na opowiadaniach E.T.A. Hoffmanna. Zakochany w pięknej śpiewaczce poeta i kompozytor Hoffmann opowiada swoje miłosne perypetie. Bohater wprowadza do wszechświata, w którym granice między snem, a rzeczywistością są dawno zapomniane.

Kopciuszek (fr. Cendrillon) Ballet — Rudolf Noureev
Historia, której nie trzeba przedstawiać, a koniecznie trzeba zobaczyć w paryskiej odsłonie. Balet, scenografia, tanic, ruch muzyka i stroje. Sztuka, która wywołuje zachwyt a znana od dziecka historia kopciuszka przybliżona zostanie na nowo w niepowtarzalny sposób.

See Also
fot. Ewa Krasucka

Paryska Opera Narodowa
Wybierz spektakl na dzisiejszy wyjątkowy wieczór w domu: www.operadeparis.fr/magazine/a-revoir

Scroll To Top